VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH MEZINÁRODNĚ CHRÁNĚNÉ CHOVATELSKÉ STANICE 

BERNSKÝCH A VELKÝCH ŠVÝCARSKÝCH SALAŠNICKÝCH PSŮ 

"Z PODLESÍ KOSÍŘE"

Jako chovatelka a zároveň milovnice psů se snažím se zájemci o naše štěňátka jednat korektně a čestně.

Stále častěji se utvrzuji ve svém mínění, že by lidé měli být více všímaví k věcem, které nejsou vidět, a méně sobečtí k těm, kteří si zaslouží víc. 

Klaním se všem, kteří jakkoliv pomáhají opuštěným nebo týraným psům, je to poslání a zároveň cesta, jak se stát dobrým člověkem a chápat nepochopitelné.

Doufám, že i já budu mít co nejdéle sílu pomáhat druhým jako doposud, že mě nebude opouštět elán, se kterým chovám a bude mi sloužit zdraví a bavit práce, kterou dělám. 

Svůj život si nedovedu představit bez svých aktivit, možnosti seberealizace, empatie a hlavně bez vás, kteří se na naši chovatelskou stanici s důvěrou obracíte.

 
                                                                                                                                     BARBORA DUBINSKÁ

 

Jsme vlastně úplně normální mladá rodina, chodíme do práce, staráme se o děti a dům a každý máme nějaký ten svůj koníček. Co nás ale určitě všechny spojuje je to, že si už nikdo z nás nedokáže představit jiný život, než ten vedle naší psí smečky. Naši psi jsou právoplatní členové rodiny a jejich hodnota je nevyčíslitelná. 

Mým snem vždycky bylo pořídit si velkého psa. S rodiči jsme bydleli v městském bytě a ani po svatbě jsem k pořízení velkého psa neměla podmínky. Dobře jsem si uvědomovala, že velký pes potřebuje nejen lásku, pozornost a zázemí, ale i zahradu a výběh. Uběhl nějaký čas a najednou jsem v inzerci objevila  náš dům. Bylo mi okamžitě jasné, že je to právě ten vysněný dům, ve kterém bych chtěla žít. Nechyběla velká zahrada i dvůr, ticho a kolem krásná příroda. 

Prostě ráj......V PODLESÍ KOSÍŘE

Kupní smlouvy na dům podepsány, peníze složeny a do naší rodiny mohla přibýt první bernská salaší holčička BONNY.

Bylo to takové malé chlupaté medvídě, které si nás okamžitě získalo

Jak Bonnynka pomalu rostla, přepadl nás pocit, že by k sobě potřebovala kamarádku, aby jí venku nebylo smutno. Pes je přece jenom smečkové zvíře.....A tak jsme si jeli pro naši druhou bernskou salaší holčičku Aminku. AMINKA je náš velký mazel a každý den nám dokazuje, jak moc nás miluje. Holky pro nás byly vším, jezdili jsme na psí výlety, salaší víkendovky a také na různé výstavy. Postupem času jsme se mezi chovatele zařadili tělem i duší. 

Koncem roku 2013 přibyla do naší smečky další, v pořadí třetí kamarádka, tentokrát fenečka 

Velkého švýcarského salašnického psa APPLE

Apple je kamarádská a bezproblémová holčička se srdcem salašníka ♥

V roce 2014 se dostala do finančních potíží

Chovatelská stanice  Velkých švýcarských salašnických psů - Swisstyle,

ukončila svoji živnost a hledala domov pro téměř pětiletou fenečku Velkého švýcarského salašnického psa - Luisu. 

Vzhledem k tomu, že Luisinka byla shodou náhod máma naší švýcarky Apple, našla LUISINKA začátkem roku 2015 jako čtvrtá nový domov právě u nás. Hned po příjezdu k nám se projevila jako pravá dáma s nekonfliktní povahou, bez problémů se začlenila a oblíbila si své teplé místečko i naši lidskou smečku. 

12.2. 2016 jsme se plánovaně neplánovaně rozrostli o dalšího malého medvídka, v pořadí pátá přibyla do naší smečky malá berňulka GABBY ♥ 

Já jsem si tak splnila sen mít doma zahraniční krev a také jsem si ověřila, 

že to manžel ještě zvládne a neuteče nám :)

Další naše holčičky - Dalimilka, Emička a Estellka se narodily v naší chovatelské stanici.

Naše srdce si získaly natolik, že u nás prostě musely zůstat ♥

No a jak šel čas, rozhodli jsme se pořídit do smečky aspoň jednoho chlapečka, mazánka, který by nad holkama držel ochrannou hůl. A tak jsme se v srpnu 2019 opět vydali za hranice a dovezli si chlapečka HOWKIEHO

Po Howkienkovi do naší chovatelské stanice přibyly koncem června 2 bernské holčičky THEA a TIMEA. Nejprve byla v plánu pouze THEUŠKA, ale když se na mě její sestřička TIMEIKA podívala, musela jsem mít obě. Musím říct, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí, protože sestřičky vyrůstají spolu, společně si hrají, běhají, skáčou a lumpačí, spolu baští a spolu chodí večer spát. Je na nich vidět, že jsou ve dvou opravdu spokojené ♥

3.7.2022 se do naší chovatelské stanice z rodinných důvodů vrátila fenečka ZLATUŠKA (Kimi Emilly z Podlesí Kosíře). 

Holčička je povahově naprosto úžasná, ihned se zařadila do smečky a po pár dnech by už nikdo nepoznal, že své rodné hnízdo na pár měsíců opustila.

Společně tvoříme skvělý tým, denně i přes samozřejmě spousty práce a starostí kolem péče zažíváme nádherné chvíle, které nás motivují se v dnešním rychlém světě alespoň na chvíli zastavit.

 

 JSME ČLENY KLUBU ŠVÝCARSKÝCH SALAŠNICKÝCH PSŮ - www.kssp.cz