DOBRMÁNEK RAFAELO

23.12.2016 - Rafaela jsem si přivezla před Vánoci z útulku poté, co jsem ho tam při předávání granulek a konzerv pro pejsky 2 dny předtím uviděla v kotci. I když mi situace absolutně nedovolovala vzít si dalšího pejska, nemohla jsem tam Rafaela prostě nechat. Byl hubený tak, že by se něm dala dělat anatomie psa a vzhledem ke specifikaci plemene (Dobrman je pes vhodný do bytu a absolutně ne do boudy ani do kotce) nebylo nad čím se rozmýšlet. 

Rafaelo k nám odcházel s údajnou diagnózou SIBO (přerůstání bakterií ve střevech, což způsobuje průjmy), ale stabilizovaný. Můj prvotní úmysl byl Rafaela hlavně dostat do tepla, postupně ho socializovat, vykrmit a poté mu najít co nejúžasnější domov. 
Po pár dnech jsme se s Rafim všichni zkamarádili. Neměla jsem s tímto plemenem zkušenosti, ale vycházela jsem z toho, že každé plemeno potřebuje v prvé řadě to podstatné, a tím je pocit lásky a bezpečí.... Na tom jsem svůj vztah s Rafaelem založila a během několika okamžiků si mě Rafaelo absolutně získal. Je tak neskutečně chytrý, až mě to mnohdy zarazilo. Nechci říct, že by snad salašníci chytří nebyli, ale na Rafaelovi bylo vidět, že o každém svém kroku přemýšlí a každý krok dělá s nějakým úmyslem a cíleně. Další jeho vlastností je neskutečná přítulnost, takže přibyla další kebulka na hlazení ♥. 

Během týdne se pak u Rafaela projevila bezproblémová snášenlivost s ostatními členy smečky, vztah k dětem a oddanost nám dvounožcům. Sice si hned od začátku vybral spíše manžela, na kterého nedal dopustit, ale když byl se mnou, dával mi najevo stejnou náklonnost. Podle některých situací jsme zcela jasně usoudili, že Rafaelo nepochází z žádné klece nebo množírny, ale z rodiny. Byla to pro mě záhada, protože jsem na něm nenašla jedinou negativní vlastnost. Naopak, i když má odhadem kolem 3 let, choval se jako přerostlé štěně plné energie a chuti do života, velmi brzy krásně slyšel na své jméno, naučil se  otevírat dveře (a to ne náhodně, ale cíleně) a další a další.....
Nechala jsem Rafaela vykastrovat a odběry krve ukázaly, že je naprosto zdravý. 

Vzhledem k tomu, že se mu podařilo ze stolu sundat talíř cukroví, pod stromečkem měl od Ježíška vepřové uši a žádný průjem se neukázal, začala jsem pochybovat o dané diagnóze (SIBO). Spíš to podle nás vypadalo na intoleranci na nějakou složku v krmivu, zatím pro nás neznámou, a svou roli určitě mohly hrát i nervy (ztratil se nebo ho někdo vyhodil, pak byl zavřený v cizím prostředí do kotce a absolutně nechápal, co se děje). Nadále ale raději zůstal na gastrointestinální stravě, kterou jsme si mohli dovolit zakoupit díky příspěvkům od Lucie Demon, Lenka Kneblová, Květuš PelánkováJirka MužíkVeronika Klimentová Mužíková, Bronislava Broňa Hrubešová, Míša Kingová, Mgr. Renata Cviklová, Jana Surynková, Zuzana Prúšová, Kateřina TargetRenča Ballerová, Andrea Kutilová a Kateřina Tatková a od Vladimíra Gschwindl Semczuková a Lenka Danyiová dostal nádherné zimní oblečky, které mu neskutečně sluší a krásně ho venku zahřejí. Chtěla bych Vám všem ještě jednou moc poděkovat. Jste dobří lidé a v životě se vám to jednou vrátí ♥

Jak šel čas, Rafi se jevil spokojený, krásně baštil (dostával každé 3 hodiny), v noci spal přede dveřmi do ložnice (asi nás hlídal) a byl čistotný (až na pár vyloženě demonstrativních označkování). 

Rozhodli jsme se tedy díky dalším příspěvkům na transparentním účtu udělat Rafimu testy na potravinové alergie. Doufali jsme, že rozklíčujeme jeho údajnou diagnózu, což se také stalo. Dle výsledků se ukázalo, že je Rafi alergický na hovězí maso (hodnota 3), na kravské mléko (hodnota 3), na vepřové maso (hodnota 2), jehněčí maso (hodnota 1) a zvěřinu (hodnota 1). 

Kromě těchto složek může jíst Rafi naprosto cokoliv, což mnohé vysvětlilo. Rafi krásně prospíval, přibral 6 kilo (z 23kg na 29 kilo), kosti a vylezlá žebra jsou ta tam, naučil se  základní povely, respektoval  ostatní ve smečce a taky už dobře poznal, jestli udělal páníčkům radost. Možná se opakuji, ale Rafaelo je velmi chytrý pes, který má ještě celý život před sebou. Čím déle je u nás, tím víc nechápu, jak mohl 7 měsíců trčet v útulku v kotci :-( .Dnes už si to ani nedovedu představit, protože má hrozně rád teplíčko, je zvyklý spinkat na sedačce, hrozně rád a často se mazlil a venku lítal jako střela, protože miloval pohyb.
 Jasně se ukázalo, že dobré podmínky, zázemí a láska člověka udělají divy...........

I když mělo pár lidí z mého okolí na moje rozhodnutí přivézt Rafiho domů negativní názor, jsem ráda, že jsem jejich řeči ustála. Jsem naprosto spokojená a mám dobrý pocit z toho, že jsem mu mohla dát i DÍKY VÁM šanci žít plnohodnotný život.
Rafi je připravený od nás odejít a když se dnes podívám do jeho očí, už v nich není strach a úzkost, ale sebevědomí a chuť žít ♥
 

RAFAELO NAŠEL SVÉ ŠTĚSTÍ V PRAZE, KDE MÁ PRO SEBE MILUJÍCÍ PÁNÍČKY, DOSTATEK POHYBU A SAMOZŘEJMĚ 

♥ MAXIMUM TOLIK POTŘEBNÉ LÁSKY A POZORNOSTI ♥