Vítáme vás na stránkách chovatelské stanice
 
"Z PODLESÍ KOSÍŘE"
 
Jsme vlastně úplně normální rodina, ve které nechybí radosti i běžné starosti. 
Co nás ale určitě všechny spojuje je, že si už nikdo z nás nedokáže představit jiný život, než ten vedle naší psí smečky. 
Naši psi jsou právoplatní členové rodiny a jejich hodnota je nevyčíslitelná. 
 
A JAK TO VŠECHNO ZAČALO........
 
Už jako malá jsem měla velmi kladný vztah k přírodě i ke zvířatům. V mém pokoji se vystřídalo mnoho různých zvířat, mým snem ale vždycky bylo pořídit si velkého psa. S rodiči jsme bydleli v městském bytě a ani po svatbě jsem k pořízení velkého psa neměla podmínky. Manžel psa do bytu nechtěl a i já jsem si dobře uvědomovala, že velký pes potřebuje zahradu a výběh. V této době jsme si s manželem pořídili alespoň malé, gaučové a nelínající plemeno jorkšírského teriéra. Uběhl nějaký čas a protože jsme oba  pracovali, slovo dalo slovo a koupili jsme si dům. Manželova kritéria na naše nové bydlení se trošku míjela s mými, protože v mých převyšovalo hlavně to, že tam přece bude ten velký pes, který musí mít prostor na hraní a velkou zahradu. Když jsme v inzerci objevili náš dům, bylo jasné, že JE TO TEN NÁŠ VYSNĚNÝ!!! Velká zahrada i dvůr, ticho a kolem krásná příroda. Prostě ráj!!! 
 
Kupní smlouvy podepsány, peníze složeny a do naší rodiny mohla přibýt první bernská salaší holčička Bonny. Bylo to takové malé chlupaté medvídě, které si nás okamžitě získalo ♥
 
 
Jak Bonnynka pomalu rostla, přepadl nás pocit, že by k sobě potřebovala kamarádku, aby jí venku nebylo smutno. A tak jsme si jeli pro naši druhou bernskou salaší holčičku Aminku ♥
 
 
Aminka byla náš velký mazel a každý den nám dokazovala, jak moc nás miluje. Holky pro nás byly vším, jezdili jsme na ,,psí výlety", ,,salaší víkendovky" s přáteli i na výstavy. Postupem času jsme se zařadili mezi chovatele tělem i duší. 
 
Koncem roku 2013 přibyla do naší smečky další kamarádka, fenečka Velkého švýcarského salašnického psa ,,Apple". 
 
 
Holky byly nerozlučné kamarádky a společně jsme tvořili nerozlučný tým. Denně nám připravovali spousty nádherných chvil, které nás motivovali se v dnešním rychlém světě zastavit.
 

Ve spolupráci s chovatelskou stanicí Swisstyle přibyla v lednu 2015  do našich řad ještě fenka Velkého švýcarského salašnického psa - LUISINKA ♥
 

 

Luisa se hned po příjezdu projevila jako pravá dáma s typickou nekonfliktní  salašnickou povahou. Během pár hodin se bez problémů začlenila, oblíbila si své teplé místečko i naši lidskou smečku. Luisa doplňuje naše řady, je pro nás přítelem do nepohody a od prvního dne bylo jasné, že se nám vryje hluboko do srdíčka.
 

 

12.2. 2016, v den narozenin naší feny Bonny Tichý dvůr, jsme se plánovaně neplánovaně rozrostli o dalšího malého medvídka - malou Gabby ♥ 
 

No a jak to tak bývá, propadli jsme salašnickému plemeni naplno a do našich řad postupně přibyla u nás narozená Dalimilka a Emička, od skvělé chovatelky Agniezsky jsme si přivezli pejska Howkieho a když se nám z rodinných důvodů do chovatelské stanice vrátila u nás narozená Zlatuška, náhradní rodinu jsme jí nehledali a zůstala s námi. Agátka, fenečka Velkého švýcarského psa, do naší smečky přibyla jako poslední a ještě k tomu zabalená. Dostala jsem ji jako dárek a můžu vám říct, že větší šok jsem asi nikdy předtím nezažila.
 
Samozřejmě čas letí a některé z holčiček již bohužel nejsou mezi námi, stále si ale při počtu 8 myslím, že jsme úplně normální rodina :) 
 
 JSME ČLENY KLUBU ŠVÝCARSKÝCH SALAŠNICKÝCH PSŮ - www.kssp.cz